Чим зайняти дитину в дорозі?

21 Чер 2016

Подорож – це прекрасна можливість відпочити, змінити обстановку і отримати нові враження. Але як бути, якщо з вами – діти? Особливо якщо має бути довга дорога? Маленькі непосиди не хочуть весь час сидіти на місці, терпляче очікуючи прибуття в кінцевий пункт призначення. І тут виникає питання: чим зайняти дитину в дорозі?

Залежно від віку малюки можуть проводити час у дорозі по-різному.

Як правило, діти до року в автомобілі швидко засинають і сплять більшу частину дороги. Вони не відчувають почуття дискомфорту, оскільки лежаче положення для них – норма.
Головним завданням батьків, які беруть з собою в автоподорож крихітку такого віку, є підбір зручного дитячого автокрісла. Також в дорозі мамі і татові необхідно стежити за тим, щоб в обличчя маленького туриста не світили яскраві промені сонця і щоб його не протягнуло.

Найскладніше їздити в далекі подорожі з дітьми у віці від 1 до 3 років.
Такі малюки, як правило, вимагають до себе багато уваги батьків, причому не завжди вміють точно пояснити, чого саме вони хочуть. Особливо часто вередують діти, які не звикли до автомобіля. Щоб малюки почували себе комфортно, в дорозі необхідно кожні 2 години зупинятися, виходити з ними з машини, розминатися.
Батькам необхідно придумати, чим і як розважити малюка в дорозі, і захопити з собою кілька наборів іграшок.
У цих наборах можуть бути присутніми і старі іграшки, з якими малюк давно не возився, і нові, куплені мамою і татом спеціально для подорожі.
Набори рекомендується розподілити в кілька пакетиків, які потім можна буде по черзі давати карапузові під час його неспання.1

Щоб малюк менше вередував, поруч з ним на задньому сидінні має сидіти хтось із батьків. Так і грати, і спілкуватися з ним буде зручніше. Для маленьких мандрівників від року до трьох років цікавими можуть виявитися такі ігрові заняття:

Пальчикові ігри. Якщо мама вже розучила з крихіткою кілька таких ігор, кожну з них можна повторити по кілька разів. Мало хто з дітей не любить цих простих, але цікавих і корисних занять. Якщо ж мама раніше ніколи не показувала малюкові, як грати з власними пальчиками – саме час починати навчання. Пограйте з малюком у «Мою родину», «Павучок», «Ладушки», «Равлика», «Сороку-білобока», «Гості-гості» та інші забави з долонями і пальчиками. Малюку напевно сподобається.

Спів. Простіше простого розважити крихітку в шляху музичними вправами. Багато дітей у віці 2-3 років вже знають чимало пісеньок і з радістю підспівують, коли чують знайомий аудіозапис. Якщо ваш малюк – меломан, візьміть в дорогу флеш-накопичувач з його улюбленими піснями і співайте разом з ним. Буде весело.

Як розважити малюка в дорозі на машині: ігри для дітей старше 3 років.

«Нотатки туриста». Дивлячись у вікно автомобіля під час його руху, малюк може робити «репортаж» про те, що бачить. Нехай він уявить себе ведучим передачі «Світ навколо тебе», візьме в руки імпровізований мікрофон і розповідає щось на кшталт: «Справа ми бачимо ліс. У ньому живуть лисички, зайчики і навіть вовки. У лісі можна збирати ягоди та гриби ».
Дітям, які люблять більше слухати, ніж розповідати, можна запропонувати подивитися такий «репортаж» в маминому виконанні. Можливо, вони тут же захочуть спробувати повторити за нею. Ще цікавіше буде створити репортаж разом.

1_i

Щоб якось розважити дитину в дорозі на машині, можна також захопити з собою DVD-програвач з мультфільмами. У довгій дорозі їх перегляд допоможе скоротати час. Головне, вибрати хороші мультфільми і не дивитися їх занадто довго.

22

Математичні завдання. В дорозі малюки охочіше йдуть на рішення різних задачок, наприклад, рахують дорожні стовпи, червоні машини або самотні берізки. Мама може підготувати не тільки завдання з математики, а й різні головоломки, загадки і т. д.

Як розважити малюка в дорозі: ігри в поїзді і літаку

Звичайно, в салоні літака або купе поїзда мамі з дитиною доведеться вести себе тихіше та стриманіше, ніж у власному авто.

Можна подивитися мультики і пограти в пальчикові ігри, але так, щоб не заважати нікому з пасажирів. Питання, чим зайняти дитину 3-5 років в подорож на поїзді або літаку, можна ще вирішити так:

Малювати і прикрашати фломастерами і олівцями.
Ліпити з пластеліну.
Грати в настільні ігри: доміно, збирати пазли, конструктор та ін.
Робити орігамі.
Грати в слова.
Грати в «Вірю – не вірю».

9

Найпростіше питання, як розважати малюка в дорозі, буде вирішувати тим мамам, які часто грають і спілкуються з дітьми вдома.

Тому ми рекомендуємо всім читачкам перед поїздкою постаратися проводити з малюком якомога більше часу. Можливо, тоді дитина й сама підкаже мамі нові, захоплюючі ігри, які потім скрасять години стомлюючої подорожі.

 

Залишити відповідь