Формуємо в дітях відповідальне ставлення до тварин

24 Лис 2015

Як привити у дитини любов до чотирилапих? Що таке відповідальне ставлення до песиків та котиків? Як уникнути проблем у спілкуванні з тваринами?

Своїм досвідом поділилась керівник проекту “Біоетика”  БФ «Happy Paw» Тетяна Дюкарева.

Гуманність з пелюшок

Гуманне ставлення до чотирилапих треба формувати ще з пелюшок, це такий собі фундамент, з яким у подальшому легше працювати. Методів формування більше ніж достатньо:

  • роздивлятися ілюстрації з тваринами та розповідати про їх характер та потреби;
  • годувати разом з дітками песиків та котиків;
  • грати з малечою в ігри, основними героями яких є тварини;

Такі та інші пізнавально-ігрові заходи не тільки розважать діток, а й почнуть формувати у них добре та відповідальне ставлення до пухнастиків.

Спілкування з тваринами

 Живе спілкування з чотирилапими – найприємніший момент у формуванні в дитини відповідального ставлення до тварин. Тут два варіанти: при можливості прилаштувати пухнастика або ж зробити його присутність у житті дитини якомога частішою. Якщо є можливість взяти песика або котика, то краще це робити, коли дитині вже виповнилось чотири-п’ять років. У такому віці дитина вже починає розуміти, що таке про когось піклуватися, як це правильно робити. Важливо разом з дитиною годувати улюбленця, вигулювати його, мити, гратися. Тут добре пояснювати, що у чотирилапого не можна забирати їжу, що необхідно слідкувати за тим, щоб він не куштував нічого на вулиці, що йому неприємно і боляче, коли його тягають за вуха, хвіст. Таким чином, чотирилапий виховуєу свого маленького господаря почуття відповідальності. Пізніше, коли дитина дорослішає, домашній улюбленець відіграє не менш цікаву роль. За даними психологів діти легше переживають перехідний вік, якщо мають відданого друга-домашнього улюбленця, вони стають більш комунікабельними, лояльними до оточуючих, добрими.Якщо ж немає можливості прилаштувати чотирилапого, то його можна знайти деінде: друзі, притулки, вулиця. Треба розуміти, що один раз навчивши дитину правильно спілкуватися з тваринами, ви позбавити і себе, і своє чадо, і чотирилапих багатьох проблем.

Інформація

 Коли дитина дорослішає у неї з’являється доступ до забороненої та часом  жорстокої інформації. Інтернет, вулиця, школа – це місця, де дитина може потрапити під негативний вплив. Батьки мають слідкувати за тим аби їх дитина не стала жертвою чорної інформації, спостерігати за її змінами у поведінці, настроями, поглядами. І це стосується не тільки проблеми тварин.

Уроки доброти

Байдуже скільки дитині років, зупиняти процес «формування гуманного ставлення до тварин» не можна. Батьки можуть радити своєму чаду книжки та фільми, де з доброго боку вимальовується стосунки між людиною та твариною. Притулки відкриті для волонтерів: можна приїхати разом з дитиною поприбиратись, допомогти облаштувати вольєри, вигуляти собак. Акції та марші, спрямовані на допомогу чотирилапим, у більшості випадків відкриті для всіх. Благодійний Фонд «Щаслива лапа», створив проект «Біоетика», який допомагає батькам у формуванні в молодого покоління відповідального ставлення до тварин. Фондом проводяться інтерактивні заняття у школах та дитячих пізнавально-розважальних центрах. Під час «уроків доброти» дітки дізнаються про історію появи собачок та котиків, їх особливості та характер, правила догляду за ними та про особливості спілкування з безпритульними тваринами.

Стереотипи

Досить таки часто, батьки, захищаючи дитину від небезпек, формують у них відчуття неприязні та страху до певної «ситуації». Важливо не привити у дитини «сумнівних» стереотипів, у тому числі по відношенню до безпритульних тварин. Тут дорослий має почати з себе. Безхатьки сильні та витривалі, вони дуже віддані, до того ж кожен песик і котик унікальний, як кольором очей, так і характером.

Дуже важливо виховати у дитини добре ставлення до навколишнього середовища, підтримувати її прагнення допомагати тим, хто цього потребує. У результаті це стане рушійною силою до появи гуманності і сформує активну життєву позицію в майбутньому.

 

Сайт БФ “Щаслива лапа” http://happypaw.ua/ru/

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь