Найважливіші слова у вихованні сина

15 Жов 2016

Напевно, всі батьки погодяться із тим, що сина хочеться виховати як справжнього чоловіка. В кожній сім’ї можуть бути свої визначальні критерії того, яким цей чоловік має бути, але те, що він має бути сильним, сміливим, відповідальним, самостійним та, найголовніше, щасливим, – навряд викличе суперечки. Що ж робити, як виховувати, що говорити, аби досягти такої мети?

Чоловічий приклад

Для початку з”ясуємо, чим відрізняється виховання справжнього чоловіка від виховання дівчинки? Це дуже просто – прикладом. Так, саме чоловічим прикладом. Нехай це буде тато, дідусь, хрещений батько чи просто друг сім’ї, але обов’язково чоловік, який зможе заложити в дитині саме специфічні чоловічі якості, побудувати орієнтир поведінки дорослих чоловіків, їх взаємодії із жіночою статтю. При цьому не треба лінуватися підкреслювати, що дитина – хлопчик, майбутній чоловік; що він сильний, мужній, захисник і опора.

Саме приклад значущого в житті дитини чоловіка, його поведінка, слова, ставлення до інших відіграють значну роль у формуванні особистості майбутнього мужчини. Важливо, щоб малюк чув авторитетні для нього пояснення того чи іншого вчинку, дії, емоції, думки, зразки поведінки в різних ситуаціях. І не лише чув – а й бачив в реальному житті те, що йому розповідає тато: як необхідно тримати слово, як потрібно бути лицарем для дам, як слід захищати слабших і допомагати тим, хто потребує допомоги.shutterstock_72519631

Для хлопчиків важливо мати свої секрети із татом, ходити на «чоловічі» прогулянки, разом «ремонтувати» зламаний фен чи табуретку і відчувати себе важливим при цьому, спілкуватися.

Чоловічі справи

Займаючись «суто чоловічими» справами з малюком треба намагатися спілкуватися на рівних, визнаючи його успіхи і ні в якому разі не принижуючи образливими зауваженням. Пам’ятайте, дитина вчиться власними силами на власному досвіді, а завдання дорослих – показати спосіб, у який робиться те чи інше і допомогти досягти успіху, стимулювати до самостійності, заохочувати креативність мислення та наполегливість. Якщо хлопчик виконав успішно поставлене завдання, неодмінно похваліть його та скажіть, що ви горді його успіхом. Якщо поки що щось не виходить, підбадьорте добрим словом і допоможіть чи порадою, чи дією, намагаючись не робити за дитину те, що вона здатна зробити сама.

Мама майбутнього чоловіка

Мама завжди асоціюється із добром, теплом, захистом, розумінням. І від мами багато в чому залежить «чоловіче» виховання. Тож мамам необхідно підтримувати ті ігри, заняття, правила поведінки, фізичну активність та фізичний розвиток, які спрямовані саме на розвиток тих рис, що притаманні справжнім чоловікам. Це не означає, що має бути жорсткий поділ на «чоловічу роботу» і «жіночу роботу», а просто в міру опікування, підтримка ініціативності і самостійності, що стимулює розвиток індивідуальності і впевненості у своїх силах.

Розмовляючи із сином, не забувайте, що кожна дитина інтуїтивно дуже гостро відчуває фальш і сумніви – якщо ви самі не будете вірити у ті слова, якими намагаєтеся виховати із хлопчика чоловіка, то й він ці слова буде сприймати насправді як такі, що не мають особливого значення.

Також важливо не «перестраховуватися» та не починати ледь з пологового будинку «муштрувати» малюка, «аби не втратити момент». Адже будь-яка дитина – це в першу чергу дитина, а потім вже син чи дочка, майбутній чоловік чи жінка.

Найголовніші слова у вихованні сина – це слова любові, підтримки і поваги: «Я пишаюся тобою», «Мені приємно бачити, як ти ростеш і стаєш сильнішим», «Я радію, коли ти вчишся робити щось нове», «Я люблю тебе».

Автор: Ольга Джеджера, психолог

%d9%83%d9%8a%d9%81%d9%8a%d8%a9-%d8%aa%d8%b9%d9%84%d9%85-%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%8a%d8%a9-%d8%a7%d9%84%d8%b5%d9%8a%d8%af-%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%ad%d8%b1%d9%8a

Залишити відповідь