АйпОд чи айпАд?

5 Сер 2014

Нові технології розвиваються так стрімко, що тільки-но ми встигаємо освоїти один ґаджет, як йому на зміну приходить інший – і «навчання» треба починати заново. Ще й плутанина виникає серед безлічі новітніх пристроїв. І трапляється це зазвичай тому, що виробник дає їм схожі назви. Як-от, наприклад, айпод і айпад (iPod і іPad) – два цілком різних пристрої, що й призначення мають різне, але через подібні назви їх плутають. То що – розберемося з плутаниною?

Діти «Apple»

Насамперед ти маєш знати, що всіма ґаджетами, у назві яких попереду стоїть літера «і», ми завдячуємо найбільшому виробнику комп’ютерної техніки – американській компанії «Apple», що українською означає «Яблуко». У неї навіть фірмовий знак – у вигляді надгризеного яблука (кажуть, що один зі засновників так любив яблучка, що увічнив їх у назві своєї фірми☺). А ота літера «і» завжди означає, що пристрій має прямий доступ до Інтернету.

Трохи англійської

Для того, хто добре знає англійську мову, розшифрувати назви iPod і iPad буде неважко. З останнім узагалі просто: англійською одне із значень слова «pad» – планшет. А літера «і» попереду, звичайно, позначає Інтернет. Тож дослівний переклад iPad – «інтернет-планшет». Із іPod справа дещо складніша. Швидше за все, цей пристрій назвали просто «pod» – коробочкою. Але є легенда, що комусь із розробників новий ґаджет дуже нагадував капсулу, яка, до речі, англійською теж звучить як «pod»…

У чому ж все-таки різниця iPod і іPad, та багато цікавого про ці пристрої, ти дізнаєшся прочитавши «Кулю» №7-8

Залишити відповідь