Світ природи

5 Сер 2014

Морське диво

Як минули твої канікули? Гарно відпочилося? Літо – хоч і до-овге, але так швидко промайнуло! Зате Куля стільки всього встиг: і в озерці з жабками похлюпався, і в горах із кабанчиками-ведмедиками в хованки побавився, навіть із дельфінами на морі навперегін поплавав. Куля – на катері, а дельфіни – у воді. Ох, і кумедні! А ще, виявляється, вони…

…зовсім і не риби

Дельфіни, так само як ти і я, – ссавці. Хоч і за виглядом це – дуже великі риби, насправді вони є ссавцями, бо мають кров, теплу і червону, і годують своїх малят молоком. Дельфіни живуть майже в усіх морях і океанах нашої планети: від найбільш північних холодних вод до Червоного моря. Деякі їх види мешкають у річках, як-от рожеві дельфіни Амазонки. А найпоширеніший – пляшконосий дельфін, або мала афаліна, – воліє теплі води південних морів.

Що ти там просвистів?

У дельфінів немає зябер, як у риб, зате є легені, а у верхній частині тулуба – дихало, щось на кшталт ніздрів. Приблизно раз на півгодини вони змушені спливати, щоби вдихнути повітря. Якщо дельфін – поранений і слабкий, члени зграї допомагають йому, піднімаючи над водою, щоби він міг подихати. Завдяки дихалу дельфіни ще й видають різні звуки: свист, писк і клацання. Саме так вони розмовляють. І, до речі,чудово розуміють одне одного.

Ніяких «люлі-лю»!

Як і людські діти, дельфіни народжуються з розплющеними очима, розвиненим нюхом і слухом. Ще й достатньо рухливі, щоби відразу слідувати за матусею. Йому ж бо треба піднятися на поверхню, щоби зробити перший у житті вдих! Мама-дельфін теж годує своє маля молоком. Але, на відміну від немовлят, дельфіненята протягом першого місяця зовсім не сплять. Не сплять і їхні мами, змушені стежити за своїми «крутями» і «вертями».

По скільки годин на добу сплять дельфіни, на яку глибину пірнають і які полюбляють забави, про це ти дізнаєшся прочитавши «Кулю» №7-8

Залишити відповідь