Світ природи

21 Сер 2014

Такі самі, тільки без… хутра

Метеорологи кажуть, що зима цього року буде ой яка люта! Так це чи ні, а добре підготуватися до холодів не завадить. Ось Куля вже замінив своє літнє хутро на теплу й пухнасту зимову шубку. Тепер морози не страшні! Звісно, вона не така розкішна, як-от у тибетського мастифа, чи «дредаста», як в угорського комондора. Але є на світі тварини, які про хутро тільки мріють…

Безволоса чудасія

Знаєш чому? Бо вони, просто-на-просто, – голі. Без хутра. Такими вже їх створила природа й оселила не будь-де, а в Африці. Тож на спекотній батьківщині цим тваринкам цілком комфортно живеться й голяка. А ось тим, що нині їх розкидано по всьому світові, вони якраз і «завдячують» своїй вельми незвичній зовнішності. «Гляди, яке чудернацьке!» – думав якийсь мандрівник і тягнув оту дивовижу додому, маючи на думці подарувати її комусь або й продати подорожче.

Мурнява-цілителька

Саме так потрапила до Європи з Єгипту кішка сфінкс. Як і їхні пухнасті родичі, ці кицьки – незалежні й горді, тож завоювати довіру такої тварини непросто. Однак якщо тобі це вдасться, то відданішого друга годі знайти. Ці кішки мають таємничу властивість – цілющі здібності. Наприклад, можуть лікувати суглобові хвороби, головні болі. Ці кішки – дуже теплі і м’які, а так як вони – цілком хатні тварини, то зима їх і не лякає.

Хто не боїться привидів?

Куди гірше голим собакам. Адже кожен песик повинен гуляти, а спробуй виткнути носа надвір, коли на тобі нема хутра! Цих собачок потрібно тепло вкутувати взимку від морозів. Якимось чином ці песики багато сотень років тому потрапили з Африки до інших країн, і там були виведені інші породи: мексиканська лиса, китайська чубата, перуанська гола. До речі, мексиканські індіанці вірили, що лисі собаки можуть визначати й відлякувати не тільки злих людей, а навіть привидів.

Щур – мудрагель

Якщо існує гола кішка, то має бути й гола мишка. Але природа чомусь про це не подбала, тож людині довелося потурбуватися самій. Отож учені трішки помудрували й отримали безшерстого па-цю-ка! І він виявився досить милим: із рожевою оксамитовою на дотик шкіркою, капловухий і дуже-дуже мудрий. Голі щурики анітрохи не метушливі й – уяви! – зовсім не гризуть меблів і килимів. А от холоду, бідолахи, бояться…

Ото ще пестунчик!

Вивівши голого щура, науковці так розгулялися, що створили ще й безшерстого хом’яка. Це їм удалося на славу. Безшерсті хом’ячки дарма що манюсінькі, зате дуже красиві: стрункі й м’язисті. А головне – ніжно-ніжно-рожеві. Тільки от і шкірка в них теж ніжна, аж занадто. Тваринка може поранитися, навіть займаючись буденними справами. Їх тримають не в клітках, щоби, боронь боже, не подряпалися, а в акваріумах.

Чи-то свинка, чи-то ослик…

Кого ще нам бракує для голої компанії? Таж морської свинки! І її таки вивели. Вона – просто чарівна. Глянеш збоку – ну, справжній міні-бегемотик, ззаду – ослик Іа (той, що з «Вінні-Пуха»), а спереду, кажуть біологи, вона схожа на тапіра, щоправда, із чубчиком. Це – єдине хутро, яким може похвалитися гола морська свинка. Зате науковці дуже постаралися – і тепер ми маємо свинок зі шкіркою різних барв: коричневих, рудих, сірих, чорних і, звичайно, рожевих.

Читай також про морське диво – дельфінів та багато цікавого про кенгуру.

Залишити відповідь