Український вінок своїми руками

2 Чер 2016

Плетіння вінка – давня традиція українського народу. Існує безліч способів створити гарний вінок, але це не тільки краса. В першу чергу, вінок – це символіка. З давніх часів дівчата плели його щоб залучити в своє життя любов, здоров’я, добробут. Існувала ціла наука плетіння, адже треба було знати, які саме вибирати квіти і в якій черговості їх вплітати, щоб залучити в життя те, чого бракує.

Символіка квітів в українському вінку

В українському віночку зазвичай вплетені дванадцять квіток, і кожен з них є оберегом — допоміжними травами. До Українського віночку вплітаються такі рослини як: мальва, деревій, калина, безсмертник, барвінок, незабудка, чорнобривці, ромашка, любисток, волошка, хміль або червоний мак.

Серед усіх польових квітів найпочесніше місце у деревія. У загальній масі білі квіточки здалеку нагадують одну велику квітку, якщо його зібрати в букет. Після того як квіти відцвітають і вітер розносить насіння по полю, на наступний рік з цього насіння проростуть нові квіточки. Де б не була це рослина, що б з ним не сталося, деревій завжди цвіте. Тому люди на Україні вплітають його у вінок, як символ нескореності.

Ромашка в Українському вінку. Ця квітка здавна приносить не лише здоров’я, а й добро та ніжність. Символ здоров’я, добра і ніжності обов’язковий в українському вінку. Вплітають ромашку з кетягами калини, або вусиками хмелю.

Хміль у свою чергу — символ гнучкості та розуму. Хміль здавна поважається у слов’янських народів, він оспіваний в піснях і легендах. Іноді хлопець чи молодий парубок порівнюється в народі з хмелем.

Васильки. Квіти ніжно-синього кольору, асоціюються з оком молодої дівчини, вплітають в український віночок як символ краси. У повному варіанті українського вінка присутні волошка та любисток разом. Можна з цих кольорів зробити окремий вінок — і цей віночок буде уособлювати відданість.

Безсмертник в українському вінку — символ здоров’я, він лікує велику кількість хвороб, хоча на вигляд дуже скромний. Але кожна квіточка безсмертника потрібна людям.

Мак в українському вінку. Цей гарна квітка, яка уособлює дівочу красу — символ краси. Червоний колір квітки символізує щирі та чисті почуття дівчини. Ось мабуть і всі основні квіти з яких складається український вінок.

cvety

Як тепер нам уже зрозуміло, виявляється, що в українському вінку кожна квітка має своє особливе значення.

Символічне значення в українському вінку можуть мати й інші рослини такі як: м’ята, ряст, папороть. Коли з’являлася перша зелень і зацвітав ряст, усі дівчата поспішали до лісу, щоб пройтися по цій рослині. Вважалося, якщо людина «доторкнеться» до живої природи, вона набереться сил і здоров’я.

Здавна цінують на Україні синьоокий барвінок. Немає в Україні такого населеного пункту, села чи міста, де б не росла ця рослина. Барвінковий край — так можна назвати нашу Батьківщину. Барвінок завжди свіжий і зелений, він став символом міцного кохання, вічного життя, щасливого шлюбу. Ось чому ця квіточка часто використовується у весільних обрядах.

Як сплести український вінок своїми руками?

Вінок можна плести з живих або штучних квітів. Якщо ви вирішили створити справжній, «живий» вінок, майстер-клас вам не знадобиться. Доведеться лише оволодіти майстерністю плетіння. Ми не будемо розповідати про нього, а пропонуємо уважно подивитися на фото нижче і спробувати реалізувати цю техніку на практиці.

Як зробити український вінок із штучних квітів на голову своїми руками? (фото)

Порада: щоб вінок з живих квітів не розпадався, намагайтеся плести його максимально туго. Це означає, що квіточки треба щільно притискати один до одного. Також використовуйте міцну траву, вплітайте її між квіточками, так ви зробите віночок більш стійким. Його можна буде навіть засушити і довго насолоджуватися ароматом трав.

Український вінок з атласних стрічок ти зможеш зробити, переглянувши майстер-клас з плетіння в техніці Канзаші

а також тобі до нагоди стануть майстер-клас з виготовлення волошок

та соняшника

Залишити відповідь