В Японії програмування стане обов’язковим предметом у початковій школі

25 Тра 2016

Маленькі японці з юних років вивчатимуть основи програмування. За рішенням міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій (так, в Японії це одне міністерство), програмування стане обов’язковим предметом у початковій школі з 2020 року, обов’язковим предметом у середній школі з 2021 року та обов’язковим предметом у старшій школі з 2022 року. Програмування покращує логічне мислення і творчі здібності дітей.

У початковій школі програмування викладатимуть в ігровій формі. Розроблено навчальні матеріали, наприклад, де діти пишуть програми для керування ігровими персонажами, складаючи алгоритм зі своєрідних «будівельних блоків».

У початковій школі уроки програмування, швидше за все, додадуть до навчального плану з предмету «наука».

У деяких префектурах Японії програмування вже зараз ввели як обов’язковий предмет у початковій школі з ініціативи шкільної адміністрації, громадських організацій і компаній. Перші експерименти показали позитивний результат, і зараз ці префектури стануть прикладом для національної навчальної програми.

У середній школі міністерство освіти планує переробити та збагатити ті прості приклади програмування, які зараз викладають на уроках праці. У старшій школі залишать нинішні просунуті уроки програмування, але вони стануть обов’язковими.

Зміни в шкільній програмі викликані високим попитом на програмістів на ринку праці. Передбачається, що в майбутньому цей попит буде тільки збільшуватися. Крім того, навички програмування все частіше потрібні людям у повсякденному житті: для управління побутовими приладами, гаджетами і т.д.

З дитинства знаючий програмування випускник школи ніколи не загубиться на ринку праці і буде готовий до сучасного життя.

У деяких інших країнах програмування вже стало обов’язковим предметом шкільної програми. У 2000 році на це пішов Ізраїль. У 2014 році у Великобританії представили програму обов’язкового навчання програмуванню дітей з 5 років.

Ймовірно, для кращого ефекту уроки програмування в неангломовних країнах мають супроводжуватися обов’язковим вивченням англійської мови в початковій школі.

Джерело geektimes.ru

Залишити відповідь