Навчальний рік позаду, настав час літніх канікул і Ви, якщо не відправили своє дитя до літнього табору, не знаєте чим і як його розважити, щоб він (вона) не нудьгували та були щасливі?
Кожній мамі і татові, напевно, знайома ситуація, коли дитина підходить та із сумом в голосі промовляє: «Мені немає чим зайнятись». Заклопотаним дорослим інколи важко зрозуміти цей стан, проте згадайте себе в дитинстві. Швидше за все, у вас теж бути такі ситуації.
Щоб діти не нудились і з більшим захватом проводили час на вулиці, а не сиділи біля комп’ютерів, варто потурбуватись про цікаве дозвілля для них. Пропонуємо вам кілька варіантів.
1. Список літніх дитячих розваг
Щоб не забути, що ще хотілось би зробити з дітками цього літа, напишіть список літніх розваг на листочку, який можна повісити на холодильник, або напишіть список на дошці крейдою, чи прикріпіть магнітиками листочки на металеву дошку.
2. Велика ігрова дошка
Пограйте в незвичайну гру-ходилку, де на кожному полі будуть різні завдання від найпростіших до складніших. Кожен день завдання можна писати нові або витягати фанти, на яких написано, що цікавенького можна зробити. Але не варто намагатися встигнути зробити якомога більше або картати себе за те, що чогось не встиг!) Літо прекрасне саме по собі і дитина повинна вчитися не тільки бути учасником запропонованих вами ігор, а й сама знаходити цікаве навколо себе і придумувати свої ігри, без вашої участі.
3. Музична стіна
Музична стіна з усякими “гримілками” та “шумілками”. Це можуть бути старі кришки, каструлі, бляшані банки, ложки і будь-які предмети, за допомогою яких можна видавати звуки.
4. Стіна з водою.
За допомогою всіляких ємностей і шлангів споруджується стіна,по якій можна буде пустити воду, щоб вона проходила через усі перешкоди.
5. Садівництво
Можна купити розсаду та влаштувати дитині її власну клумбу, за якою вона зможе доглядати. В умовах квартири можна завести для дитини ящики з квітами, посадити цибулю, посіяти петрушку, майоран, кінзу. Останнє пригодиться потім на кухні мами 🙂
6. «Бризкалки»
Ось таку бризкалку можна зробити з продірявленої пляшки, примотаної скотчем до шлангу з водою. Якщо її підвісити, то вийде душ!
7. Водний боулінг і стрільба.
Наповніть водою пластикові пляшки, додайте трохи барвника і зіграйте в боулінг! А якщо ще всередину покласти світні палички, то можна грати в темряві!
Друга гра теж на влучність – збивати кульки від пінг-понгу струменем водяного пістолета.
8. Мильні бульбашки!
Мильні бульбашки люблять усі діти Запопонуйте дитині зробити власні креативні пристрої для ндування бульбашок. На нитку або дріт можна нанизати намисто і зробіть ось такі палички для мильних бульбашок.
9. Заморожені бульбашки
Спробуйте заморозити бульбашки у морозильній камері!
10. Заморожені яйця
Заморозьте воду у повітряних кульках, всередину можна покласти якісь кольорові предмети. Вийдуть дуже цікаві льодові яйця.
11. Пошук скарбів на пляжі
Перебуваючи на морі, можна погратись на пляжі у пошук скарбів. Роздрукуйте або зробіть самі список того, що можна буде там знайти (виріжте картинки з журналів або використовуйте наклейки). Діти з задоволенням займуться таким збиранням.
12. Кольорові камінці
Якщо ви відпочиваєте на гальковому пляжі, то можна прихопити з собою акварельні фарби і нехай діти розфарбовують камінчики. А фарбу потім змиє першим дощем.
13. Колекція скарбів.
Не забуваймо зберегти скарби та гідно представити їх.
14. Замки з піску.
Побудувати пісочний замок – це ціле мистецтво! Але в цій нелегкій справі вам допоможуть зовсім звичайні предмети – воронка, мірні ложки, упаковка від яєць і всілякі стаканчики від йогуртів.
15. Пісочні картини.
Пісочні картини — це чудовий вид творчої розваги для дітей, який не лише розвиває дрібну моторику, а й вчить терпінню, уважності та відчуттю кольору.
На пляжі можна зробити фотографію свого імені, написаного на піску та прикрашеного морськими елементами, а потім довгими зимовими вечорами дивитися на неї, згадувати про цей день і взагалі про тепло і літо.
16. «Крейдяне» мистецтво.
Можна намалювати які-небудь сюжетні картини, в яких ваші діти стануть геоями.
17. Ігри на асфальті.
А в цій грі потрібно стрибати по колам певного кольору. Або по буквах і цифрами, які ви називаєте.
18. Малюнки за формою
Можна обводити предмети різної форми, а потім їх розмальовувати.
19. “Тіньові” малюнки.
Підкажіть дитині, що можна обвести свою тінь, і на асфальті залишиться її маленький двійник, якого теж можна розфарбувати. Можна обводити тінь з однієї точки, але в різний час дня і дивитися, як вона переміщується. Ще дуже цікаво обводити тіні дерев, паркану, велосипеда і т.п.
20. Гігантські малюнки.
Не обмежуйте дитину при малюванні форматом листка А4. Хай дитина малює велетенські картини на вулиці!
21. Малюємо валиком
Дайте дитині помалювати за допомогою валика. Цими абстрактними картинами можна оживити будь-який інтер’єр!
22. На пікнік!
Під час прогулянки обов’язково зупиніться на пікнік! Шкода, що у нас не в будь-якому парку в межах міста можна посидіти на траві, але тим не менш, можна влаштувати привал і на лавиці й попити чаю з термоса.
23. Ночівля у наметі.
На дачі можна влаштувати ночівлю у дворі! Повірте, для дитини це буде справжньою подією. Ночівлю в наметі можна влаштувати і вдома, якщо дозволяє місце.
24. Твістер на траві.
Фарбою з балончика зафарбовуються круги по трафарету. Можна спорудити навіть цілу авто- і веломойку !
25. Водяні бомбочки.
Можна просто покидатися або ж зіграти в гру, де гравці поступово відходять один від одного, і виграє та команда або гравець, хто зміг зловити бомбочку з самої далекої відстані.
26. Гербарій.
Покажіть дитині, який різноманітний рослинний світ. Можна вибрати шматочок саду і подивитися скільки різних рослин є на такому невеликому просторі.
27. Повітряний змій.
Попускати повітряних зміїв! Але, якщо немає поблизу відповідного майданчика без проводів та інших перешкод для польоту змія.
28. Горіхові човники.
Човники з шкарлупок від волоських горіхів. Можна їх запускати хоч в озері, хоч в тазику у дворі.
Ну і про звичайні паперові кораблики забувати не варто 🙂
29. Зберігайте враження!
Якщо ваша дитина вже вміє писати, то запропонуйте їй зробити літній щоденник, який можна доповнити різними травинками, малюнками або фотографіями.
Ще, як варіант, зберегти всі дрібниці (камінчики, черепашки, квіточки, сувеніри) і розкласти їх по пакетиках або просто приклеїти гарячим клеєм на тверді сторіночки саморобного щоденника. Але зберігати спогади можна не тільки на папері, а й в банках 🙂
30. Дошка з літніми спогадами.
А можна зробити просто колаж з усіх літніх спогадів. Або на дошці з гумками або у формі картини.