Про журнал

Журнал «Куля» – пізнавально-розважальне видання, яке вперше побачило світ у вересні 2007 року. Читацька аудиторія – школярі віком від 7 до 12 років

[piecemaker id=’3′]

Передумовою створення журналу стало усвідомлення того факту, що учнівська молодь останніх десятиліть не хоче читати, наслідком чого є труднощі із навчанням, зниження якості засвоєних знань та, у підсумку, втрата нацією інтелектуального потенціалу.

Метою проекту є заохочення учнів молодшої школи до читання, розвиток їх ерудиції та інтелекту. Наповнення журналу частково синхронізоване із програмою для середньої загальноосвітньої школи (2 – 5 класи), але не повторює її, а лише доповнює пройдений у школі матеріал та розширює тематичні ряди, таким чином сприяє формуванню більш широкої системи знань.

Шляхом виконання поставлених завдань стала трансформація навчальних та пізнавальних матеріалів у розважальний формат, який реалізовується із врахуванням психологічних особливостей, притаманних віковій групі читачів.

Інструментом незамінним у цій роботі є побудова яскравого та коректного візуального ряду. З одного боку така схема роботи привертає увагу дітей, а з іншого – будує чітке уявлення про описувані об’єкти.

Тематичний спектр журналу допомагає виховувати всебічно розвинених дітей, як цього потребує день сьогоднішній, насичений новими технологіями, проте не відірваних від свого коріння та чітко зорієнтованих у системі морально-етичних координат.

Цьому сприяє структурованість видання за рубриками:

  • «Кіноманія» — презентація найновіших мультфільмів чи дитячих кінофільмів, які готують до показу в Україні.

  • «Веселі задачки» — вправи на уважність та логічне мислення, ребуси, анаграми, головоломки і різноманітні цікавинки.

  • «Кулин довідник» — пізнавальні статті на теми зі шкільної програми для розвитку загальної ерудиції дитини.

  • «Шануй рідне» — статті з народознавства.

  • «Ха-ха-ха» — дитячі анекдоти, веселі розповіді, загадки.

  • «Замки України» або «Твердині України» — історія замків, оборонних споруд та монастирів нашої країни.

  • «Зірки України» — інформація про обдарованих дітей різних шкіл, їхні вміння, знання та творчі досягнення.

  • «Світ природи» — пізнавальні статті про рослинний та тваринний світ.

  • «Творча майстерня» — творчі доробки школярів: малюнки, вірші та різноманітні вироби (пластилін, бісер, вишивка тощо).

  • «Зроби сам» — схеми та поради стосовно виготовлення виробів прикладного та декоративного характеру своїми руками.

  • «Наші традиції» — опис релігійних свят кожного місяця та пов’язаних із ними обрядів, традицій, звичаїв.

  • «Життя школи» — розповіді про важливі заходи, які проводяться у школах.

  • «Фотоконкурс» — розміщення фотографій читачів журналу.

Кожна загальноосвітня школа, співпрацюючи з редакцією журналу, має можливість розповісти на його сторінках про своїх здібних та обдарованих школярів, виховні та масові заходи, які відбуваються у школі, а також розмістити різноманітні оголошення та ілюстровані матеріали зі шкільного життя.

З кожним наступним номером, взявши участь у конкурсах та розіграшах, читачі журналу отримують різноманітні призи. Основне завдання полягає у виконанні усіх поданих у номері вправ, розв’язуванні різноманітних задач, кросвордів, сканвордів, анаграм, відповіді до яких потрібно записати в ІГРОВИЙ ТАЛОНЧИК та надіслати на адресу редакції. Щомісяця читачі журналу за правильні відповіді отримують призи. У кожному номері розігрується суперприз місяця, спеціальні призи (як нагорода за окреме завдання), а також багато другорядних призів. Переможець року отримує комп’ютер. Нагородження переможців відбувається у школах, що сприяє підвищенню самооцінки у школярів, їх визнанню у середовищі друзів та спонукає до навчання і здобуття нових знань.