Квілінг для початківців. Основи

30 Жов 2017

Якщо Ти хочеш відпочити та зайнятися чимось цікавим, захоплюючим і корисним, то Тобі точно варто звернути увагу на квіллінг.

Це захоплююче хобі, що відоме ще з давніх часів та засноване на виготовленні виробів зі скручених паперових смужок. Сама техніка виникла в Європі наприкінці 14-на початку 15 століття.  Назва цього виду мистецтва походить від англійського слова  quill — «пташине перо». Чому перо? Та тому, що саме на пір’їни пташок середньовічні черниці накручували смужки із паперу з позолоченими краями. Із готових ролів вони складали замислуваті композиції, візерунки і квіти, якими потім прикрашали різноманітні предмети побуту, культові предмети та витончені жіночі дрібнички. Своїм зовнішнім виглядом ці вироби були дуже подібними до ювелірної техніки філіграні. Тому квілінг також називають паперовою філігранню. У середньовіччі квілінг був модним і дуже дорогим заняттям, дозволити яке собі могли тільки заможні люди. Справа в тому, що тоді папір взагалі був великою рідкістю, а тим більш, оздоблений золотими краями. Коштував він недешево, тому тривалий час в Європі квілінг був мистецтвом тільки для багатіїв та обраних. Ним займалися англійські принцеси і знатні дами Франції та Італії.

Сьогодні створити виріб чи навіть мистецький шедевр у техніці квілінгу зможеш і Ти! За допомогою даної техніки можна змайструвати ма-а-асу цікавих речей, прикрасити листівки  чи подарунки :)

Також варто відзначити, що дане заняття вимагає від Тебе акуратності і посидючості. Але будь певен – навіть самого першого разу у Тебе вийде гарна робота! Просто дотримуючись майстер-класу, зроби невелику квітку або декілька паперових квіток, і далі прикріпи їх до листівки чи подарунку ;)

У випадку, якщо Ти вирішиш серйозно зайнятися квілінгом – більше практикуй, набирайся досвіду та розвивай просторове мислення.

Отож, для створення виробів з квілінгу Тобі знадобляться такі інструменти: шило, пінцет, ножиці, клей, а також олівець, циркуль, шаблон-лінійка. 22

Щоб полегшити собі роботу можна придбати у спеціалізовних магазинах канцтоварів вже готові нарізані смужки для квілінгу чи навіть цілі набори. Проте, якщо нічого подібного Ти не знайшов чи наразі це занадто дорого для Тебе (бо коштують такі набори недешево), то смужки можна підготувати самотужки. Стандартна ширина смужок для квілінгу становить від 3-х до 30 мм, довжина 270 мм.

 

 

Тож, давай ми розпочнемо із найпростішого – із виготовлення ролів і формування квітів.
1. Спершу склеюємо кілька смужок кольорового паперу і чекаємо 1-2 хвилини доки він висохне.16

2. Далі скручуємо смужку в рол за допомогою спеціального чи саморобного інструменту для квілінгу (саморобний, до речі, можна легко виготовити з корки та голки з надламаним вушком). 26

3. Обережно переносимо рол у отвір лінійки потрібного нам діаметру. Виймаємо спіральку, яка вже набула необхідного розміру, і закріплюємо її вільний край з допомогою клею.
Чим тонші смужки паперу і менший діаметр отвору, в якому буде розкручуватися спіралька, тим делікатнішою буде наша квітка. 44

4. Тепер треба сформувати із готового ролу пелюстку квітки. Для цього стисни подушечками пальців один край ролу так, щоб інший при цьому не деформувався і зберіг свою округлу форму.31

5. Далі склеюємо пелюстки, формуючи квітку. Це можна робити або гострими кутиками до середини, або назовні, отримуючи таким чином дві різні квітки. У серединку квітки можна покласти як виготовлену туго скручену спіральку, так і перлинку, бісер чи якийсь камінець. 67

Обравши квілінг своїм захопленням, Ти швидко навчишся робити і трохи складніші елементи, такі, як око та вигнуте око, квадрат, трикутник, зірочка, сердечко та багато інших.  Саме різні форми закручених в спіральки паперових смужок дозволять Тобі домогтися бажаного результату в цьому виді творчості :)23

 

Корисні поради.

  • Якщо Ти зробив роли з тонкого паперу, не варто довго тримати їх у руках, в іншому випадку вони не будуть розвертатися.

  • Використовуй зовсім небагато клею для закріплення спіралей. Можеш наносити його кінчиком зубочистки.

  • Якщо бажаєш виготовити об’ємну фігуру, скрути спіраль з дуже довгої смужки, а далі надай ролу об’ємну форму купола чи конусу. Потім клеєм закріпи на Твоїй формі ручки-ніжки та інші елементи.

  • Якщо Ти вирішив придбати спеціальний папір для квілінгу, зверни увагу на його довжину – якщо вона відповідає довжині звичайного аркуша формату А4, значить паперові смужки могли бути виготовлені зі звичайного паперу.

  • Під час роботи в техніці квіллінг, ніколи не поспішай.

Ось так, цікаво провівши час і довірившись своєму творчому настрою, можна не тільки відкрити в собі нові таланти, а й виготовити чудовий подарунок чи прикрасити власну оселю.

 

Залишити відповідь