Покрокова інструкція, як намалювати людину

13 Кві 2016

Малюнки обличчя людини, портрет  – це чи не найскладніший вид образотворчого мистецтва. Навчитися малювати портрет людини правильно, навіть простим олівцем, вимагає не тільки часу на навчання, а й таланту. Складність малюнка портрета людини полягає в умінні передати емоційний стан людини, його міміку, глибину погляду і т.д. Для цього потрібно правильно намалювати очі, точно повторити форму губ людини та інші риси її обличчя.
Як намалювати портрет людини, якщо у тебе немає досвіду? Навчитися простій техніці малювання обличчя людини цілком можливо самостійно, але для початку можна спробувати малювати обличчя людини поетапно, простим олівцем. Можливо не з першого разу, але при великому бажанні, ти обов’язково зможеш намалювати справжній портрет людини! :) Тож, спробуємо, друже?

Для початку ось тобі відеоролик-підказка

Намалювати людину в повний зріст не так складно, якщо робити це поетапно. Головна особливість тут полягає в тому, щоб дотримуватися пропорції людського тіла. Ще древні художники, малюючи людину, намагалися поділити її тіло на рівні частини, та так, щоб легко було правильно відтворити ці пропорції. Адже знаючи співвідношення окремих частин тіла з фігурою в цілому, можна легко намалювати людину :)
Отже, малюючи людей, за одиницю вимірювання беремо розмір голови.

Висота дорослого чоловіка, або жінки дорівнює 8-ми розмірам голови, висота підлітка — 7-ми, учня — 6-ти, а немовляти — всього 4-м розмірам.

Пропорції тіла людей різних вікових груп

2ce5eaf2c8477a0ab3833b37cf9230e1

 

Перед тим як малювати людину, запам’ятай кілька важливих нюансів:

  • руки повинні закінчуватися на поредині стегна,
  • лікті мають знаходитись на рівні талії,
  • коліна — суворо посередині ноги.

А Ти знав, що висота людини дорівнює довжині розведених у сторони рук, а в довжині ніг вміщаються чотири висоти голови?

Далі ще цікавіше! Ширина плечей дорослої людини дорівнює двом розмірам голови. Ширина тазу жінок уміщає 1,25 голови, а чоловіків — 1,5 голови. Висота людської стопи дорівнює висоті носа, а довжина — довжині передпліччя.

Поглянь, як мають бути правильно намальовані чоловік і жінка в різних позиціях.

Як намалювати хлопчика

Якщо тобі потрібно намалювати хлопчика, скористайся наступною схемою. А Куля підкаже, як і які частини тіла потрібно малювати крок за кроком.

1. Намалюй овал — голову хлопчика, потім маленьку шию і прямокутник — тулуб.

2. Знизу домалюй ще один прямокутник, розділи навпіл. Це ноги. Намалюй руки-прямокутники. На верхньому великому прямокутнику зроби заокруглення від шиї до рук — це плечі.

3. Зітри зайві лінії на плечах. Намалюй горловину кофти, лінії-шви (але не до кінця), де рукава з’єднуються з основною частиною кофти. Намалюй ширінку і складки на штанах у вигляді рогатки. Тепер намалюй черевики і кисті рук. Детальну схему, що показує, як намалювати руки, дивись праворуч.

4. Беремося за малювання голови. Спочатку намалюй хрестик — він вкаже на середину голови і визначить місце розташування очей. Дві дуги, дві крапочки і одна маленька дужка внизу голови — це верх очей, майбутній ніс і губи. На рівні носа і очей будуть розташовуватися вуха.

5. Домалюй очі, на місці крапок намалюй маленькі кружечки — ніздрі. Тепер переходь до брів і волосся.

6. Зітри зайві лінії і легкими рухами олівця познач складки на одязі. Додай деталі. Вітаю! Ти навчився малювати хлопчика!

Тепер можна спробувати намалювати кумедного малюка :)

1. Намалюй овал, познач очі крапочками, двома зігнутими дугами покажи ніс і рот малюка.

2. Познач куточки губ, намалюй вушка і волосся.

lion2

3. Внизу голови намалюй трапецію — тіло хлопчика. Не забудь прямою горизонтальною лінією відокремити кофтину від штанів, а вертикальною показати штани.

4. Тепер намалюй рукава.

5. А зараз намалюй дитині ручки і ніжки.

6. Пальці на руках розділи лініями. От і все! Кумедний карапуз готовий :)

Як намалювати обличчя дівчини. Відеоурок.

Ну як? Тобі сподобалось :) ? Залишай коментар та ділися зі своїми друзями в соцмережах!

Залишити відповідь