Як зшити новорічний чобіток?

30 Лис 2016

На заході існує традиція: під Різдво розвішувати чобітки на каміні або сходах. За повір’ями, Санта-Клаус, проникнувши у будинок через камінну трубу, розкладає солодощі та подарунки по чобітках і шкарпеточках. Щоб Санта нічого не переплутав, кожен має бути підписаний. На жаль, каміни в наших домівках зустрічаються не часто, але Різдвяний чобіток – добрий і світлий символ Новорічних свят, перекочував і до нас.
Отже, як зробити новорічний чобіток своїми руками і порадувати своїх діток солодощами від Діда Мороза?

Підготовка

1) Викройте 2 основних деталі для лицьового боку чобітка. Не забудьте проставити контрольні мітки для пришивання п’ятки і носка.
2) Для внутрішньої частини чобітка знадобиться 2 таких же деталі підкладу. Тут відзначте відрізок, через який будемо вивертати чобіток.
3) Нам знадобиться верх чобітка, назвемо його манжет. Знову ж дві деталі. Відзначте на них лінію, під якою будете пришивати декоративну стрічку. Для манжету можна використати фліс.
4) Потрібно викроїти по 2 деталі для носка й п’ятки нашого чобітка теж з флісу. Тут будьте уважні, нам необхідно залишити припуски тільки з одного боку деталей, ті сторони, що пришиваємо зіг-загом мають бути вирізані без припуску.
5) Декоративна стрічка – 2 відрізки по ширині манжету чобітка і одну довжину для петлі, на яку потім і будемо вішати чобіток.
6) Викроїти з клейового синтепону 2 основні деталі, щоб проклеїти лицьові деталі чобітка. Так само проклеїти і шкарпетки, і п’ятки, і навіть частини сніговика, але вже з флізеліну.

Пошиття

1) Пришиваємо декоративну стрічку до манжету чобітка (на обидві деталі). Ви можете її пришити нижче або вище, або ж можна відкласти 5 см від верхнього краю чобітка. 3
2) Намітьте чи прикріпіть шпильками носки та п’ятки до лицьової сторони чобітка (обидві деталі), попередньо поєднавши мітки на основних деталях з краями деталей носка й п’ятки. Це важливо, тому що потрібно буде обережно поєднати передню і задню деталі, щоб носки і п’ятки співпали. 4
Прошиваємо зіг-загом по краях носка і п’ятки.
3) Тепер потрібно вирішити яка сторона вашого чобітка буде лицьовою (на ній буде знаходитися аплікація). У нас чобіток буде “дивитися” в праву сторону, тому ми пришиваємо аплікацію на лицьову сторону основної деталі, носок якої “дивиться” праворуч.
Якщо є гудзики, їх теж краще пришити відразу. 5
4) Пришиваємо манжет чобітка. Тут треба бути уважними! Зшиваємо підкладочну деталь з тією стороною манжету, до якої пришита декоративна стрічка, а лицьову сторону зі стороною без декоративної стрічки. Обидва носка (основної деталі і підкладки) повинні дивитися в одну і ту ж сторону!
Запрасовуємо шви від верху чобітка. 7
5) Довгу “ковбасу”, яка у нас вийшла, потрібно скласти лицьовою стороную один до одного, поєднавши всі шви і обов’язково декоративну стрічку, щоб після того як ми вивернемо чобіток, все співпало, не було зміщення. Тепер прошиваємо все по периметру, залишивши відрізок для вивертання.
6) Не забудьте зробити додаткові надрізи в області підйому, щоб після вивертання, наш чобіток не давав зморшок. 8
7) Вивертаємо наш чобіток. Зашиваємо місце, через яке ми вивертали нашу деталь. Обережно прасуємо наш чобіток. Тепер залишилося тільки пришити петлю. Це можна зробити за допомогою ґудзика.9

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Залишити відповідь