Як зшити новорічний чобіток?

30 Лис 2016

На заході існує традиція: під Різдво розвішувати чобітки на каміні або сходах. За повір’ями, Санта-Клаус, проникнувши у будинок через камінну трубу, розкладає солодощі та подарунки по чобітках і шкарпеточках. Щоб Санта нічого не переплутав, кожен має бути підписаний. На жаль, каміни в наших домівках зустрічаються не часто, але Різдвяний чобіток – добрий і світлий символ Новорічних свят, перекочував і до нас.
Отже, як зробити новорічний чобіток своїми руками і порадувати своїх діток солодощами від Діда Мороза?

Підготовка

1) Викройте 2 основних деталі для лицьового боку чобітка. Не забудьте проставити контрольні мітки для пришивання п’ятки і носка.
2) Для внутрішньої частини чобітка знадобиться 2 таких же деталі підкладу. Тут відзначте відрізок, через який будемо вивертати чобіток.
3) Нам знадобиться верх чобітка, назвемо його манжет. Знову ж дві деталі. Відзначте на них лінію, під якою будете пришивати декоративну стрічку. Для манжету можна використати фліс.
4) Потрібно викроїти по 2 деталі для носка й п’ятки нашого чобітка теж з флісу. Тут будьте уважні, нам необхідно залишити припуски тільки з одного боку деталей, ті сторони, що пришиваємо зіг-загом мають бути вирізані без припуску.
5) Декоративна стрічка – 2 відрізки по ширині манжету чобітка і одну довжину для петлі, на яку потім і будемо вішати чобіток.
6) Викроїти з клейового синтепону 2 основні деталі, щоб проклеїти лицьові деталі чобітка. Так само проклеїти і шкарпетки, і п’ятки, і навіть частини сніговика, але вже з флізеліну.

Пошиття

1) Пришиваємо декоративну стрічку до манжету чобітка (на обидві деталі). Ви можете її пришити нижче або вище, або ж можна відкласти 5 см від верхнього краю чобітка. 3
2) Намітьте чи прикріпіть шпильками носки та п’ятки до лицьової сторони чобітка (обидві деталі), попередньо поєднавши мітки на основних деталях з краями деталей носка й п’ятки. Це важливо, тому що потрібно буде обережно поєднати передню і задню деталі, щоб носки і п’ятки співпали. 4
Прошиваємо зіг-загом по краях носка і п’ятки.
3) Тепер потрібно вирішити яка сторона вашого чобітка буде лицьовою (на ній буде знаходитися аплікація). У нас чобіток буде “дивитися” в праву сторону, тому ми пришиваємо аплікацію на лицьову сторону основної деталі, носок якої “дивиться” праворуч.
Якщо є гудзики, їх теж краще пришити відразу. 5
4) Пришиваємо манжет чобітка. Тут треба бути уважними! Зшиваємо підкладочну деталь з тією стороною манжету, до якої пришита декоративна стрічка, а лицьову сторону зі стороною без декоративної стрічки. Обидва носка (основної деталі і підкладки) повинні дивитися в одну і ту ж сторону!
Запрасовуємо шви від верху чобітка. 7
5) Довгу “ковбасу”, яка у нас вийшла, потрібно скласти лицьовою стороную один до одного, поєднавши всі шви і обов’язково декоративну стрічку, щоб після того як ми вивернемо чобіток, все співпало, не було зміщення. Тепер прошиваємо все по периметру, залишивши відрізок для вивертання.
6) Не забудьте зробити додаткові надрізи в області підйому, щоб після вивертання, наш чобіток не давав зморшок. 8
7) Вивертаємо наш чобіток. Зашиваємо місце, через яке ми вивертали нашу деталь. Обережно прасуємо наш чобіток. Тепер залишилося тільки пришити петлю. Це можна зробити за допомогою ґудзика.9

Залишити відповідь