10 причин віддати дитину до музичної школи

20 Кві 2016

1. Заняття музикою розвивають інтелект

Науково доведено, що заняття музикою стимулюють роботу мозку, розвивають пам’ять і логічне мислення. Займаючись на інструменті, дитина стимулює математичні здібності, вчиться просторово мислити, запам’ятовувати абстрактні звукові формули. Крім того, діти, які займаються музикою, краще засвоюють іноземні мови, адже музика і мова – це сестри-близнюки. Фрази і пропозиції, коми і крапки, питання і вигуки є і в музиці, і в мові.

Але не варто думати, що навіть формальна присутність на заняттях зробить з вашого чада Ейнштейна. Готуйтеся до великої спільної роботи. Як і в звичайній школі, вам доведеться цікавтися усіма завданнями, темами, стежити за успішністю дитини, щонайменше, в початкових класах.

2. Музикант вміє думати та діяти оперативно

Вміння правильно організувати свій час, встигати в короткий термін зробити максимум корисних справ, мобільність і відповідальність дуже цінуються в наше надшвидкісне століття. Музичні заняття виховують волю і дисципліну. Тут, як і в спорті, потрібні витривалість і завзятість. Навчаючись в двох школах (а музична школа порівнянна з навантаженнями в школі!), діти звикають до планування часу, вчаться бути організованими та цілеспрямованими. Музика допомагає орієнтуватися відразу в декількох одночасних процесах: так виконавець робить відразу кілька справ – контролює роботу обох рук, читає нотний текст, слухає та коригує звучання.

Батькам необхідно формувати стресостійкість у дитини. Постійні зітхання і розповіді знайомих про те, як ви втомлюєтеся і скільки витрачаєте часу, ні до чого доброго не приводять. Ваш оптимістичний настрій, режим дня і, найголовніше, щира похвала допоможуть дитині досягти приголомшливих успіхів.

3. Музика виховує художній смак

Музика має дивну властивість: вона впливає безпосередньо на душу людини. Класична музика завжди була елітарним мистецтвом. Залучивши дитину до відвідування концертів, ви допоможете їй відкрити для себе новий світ, таємничий та прекрасний.

Доведеться попрацювати і над собою! Тепер похід разом з дитиною до філармонії, оперного театру або консерваторії стане для вас справою звичною. Спочатку просто купіть абонемент на концертний сезон, і ми віримо, з часом ви відкриєте для себе принадну силу, глибину та різноманіття класичної музики.

4. Виховання особистості

Хочете, щоб ваша дитина навчилася легко спілкуватися, вміла висловити свою точку зору, не боялася публічних виступів? Сцена допомагає виховувати характер! Концертні виступи стануть невід’ємною частиною життя маленького музиканта, подарують йому чудові якості – витримку, артистизм, упевненість в собі. Звичайною справою для нього буде щороку здавати непростий іспит, виконуючи сольну програму в концертному залі перед усіма викладачами відділення, і, може бути, брати участь в конкурсах. Маючи такий досвід набагато простіше здавати шкільні ДПА та вступні іспити до ВНЗ.

Від вас буде потрібна максимальна делікатність. Не ставайте занадто вибагливими критиками! Одне необережне слово, сказане глумливо або різко, може назавжди відбити бажання виходити на сцену навіть у дуже здібної дитини. «У тебе виходить!», «Молодець!», «Сьогодні ти звучиш набагато краще», «Заграй для мене ще раз, будь ласка» – приклад фраз, які допоможуть юному музиканту впоратися з усіма труднощами.

5. Індивідуальний розвиток дитини

Заняття за спеціальністю (тобто на обраному музичному інструменті) проходять індивідуально з кожним учнем. Два – три рази на тиждень з дитиною буде спілкуватися професіонал, який спланує для нього індивідуальний курс і підбере репертуар, з огляду на його особливості, можливості та особисті якості. У той же час новачок потрапляє у вже сформований клас педагога, де старші учні і їх батьки завжди можуть допомогти і зроблять це з задоволенням. Теоретичні дисципліни, як правило, проходять у вигляді групових занять. Сучасні методики дозволяють проводити уроки в цікавій ігровій формі.

Однак вибирати педагога за фахом варто дуже уважно. Від того, як викладач вміє знайти спільну мову з дітьми, наскільки він захоплений своєю професією, багато в чому залежить успіх навчання. Прислухайтеся до думки батьків тих дітей, які вже навчаються в школі, відвідайте концерт класу рекомендованого педагога, домовтеся про особисту зустріч. Обов’язково будьте присутніми на заняттях зі спеціальності в класі: ви зможете побачити рівень спілкування викладача з дитиною, темп і динамічність уроку, оцінити вміння педагога зацікавити малюка.

6. Володіння музичним інструментом

Про очевидні плюси володіння музичними інструментами можна не говорити. Вміння виконати улюблені мелодії на домашньому святі, здивувати музичним привітанням знайомих, блиснути на конкурсі молодих виконавців завжди буде викликати захоплення оточуючих. Крім цього, гра на інструменті чудово розвиває дрібну моторику, музичний слух, пам’ять та емоційну сферу дитини.

Поставтеся до вибору дитини серйозно. Дуже важливо, щоб малюк полюбив саме свій інструмент. Постарайтеся познайомити його з різними музичними інструментами до того, як підете записувати його в школу. Сходіть разом на концерт оркестрової музики в філармонію чи звітний концерт в найближчій музичній школі, нехай у малюка буде можливість визначитися.

7. Музика об’єднує

Як добре, коли у дитини багато друзів! А якщо хлопців пов’язує такий важливий спільний інтерес, як музика, то можна сподіватися, що ця дружба на довгі роки. Спів у хорі, гра в ансамблі неймовірно зближують дітей, підвищують інтерес до навчання, вчать працювати в команді, розвивають навички спілкування, співробітництва.

Будьте готові до витрат. Поїздки на конкурси та фестивалі, пошиття сценічних костюмів зажадають деяких матеріальних вкладень з боку батьків.

8. Особисті досягнення та перемоги

Якщо дитина буде серйозно ставитися до занять, працювати в класі та вдома, то рано чи пізно педагог запропонує їй взяти участь у конкурсах юних виконавців. А це означає, що в неї буде можливість по-справжньому заявити про себе, а також вигравати призи, отримувати спеціальні стипендії та премії.

Але радимо не втягуватися в перегони за конкурсами та нагородами. Занадто часті участі в таких змаганнях можуть мати негативний вплив на музичний розвиток вашої дитини. Пам’ятайте, що головна мета – навчити дитину розуміти та любити музику.

9. Додаткові можливості в майбутньому

Звичайний курс навчання в музичній школі становить 7 – 8 років. Тобто в свої 13 – 14 років дитина отримає перший у своєму житті документ державного зразка про отримання початкової професійної освіти. Ми не можемо зазирнути в майбутнє та передбачити, якою дорогою підуть наші діти, але ми можемо забезпечити їм найкращі умови для успішної професійної діяльності. Відомо, що на Заході під час вступу до коледжу перевагу віддають абітурієнтам, які мають початкову музичну освіту. Цея перевага виявляється в наданні студентам грантів і в ряді інших привілеїв. Престижні зарубіжні компанії при прийомі на роботу також віддають перевагу фахівцям, що мають музичну освіту.
Важливу роль для хлопчиків, у яких попереду армія, може зіграти альтернатива проходити службу у військовому оркестрі.

Пам’ятайте, що дуже багато дітей в середині навчання переживають якусь кризу, відчуваючи охолодження до занять. Найчастіше це просто прояв звичайнісінької ліні. Не здавайтеся на півдорозі! Навряд чи ви почуєте жаль після закінчення музичної школи у вже дорослих хлопців, а ось бідкання тих, хто школу все-таки кинув, можна почути дуже часто.

10. Професійний музикант

На сьогоднішній день є багато можливостей гідно проявити себе молодому талановитому музиканту. Також існує можливість навчання за кордоном, де рівень гри в наш час досить високий.

Незвичайна, захоплююча, щаслива професія для тих, хто без музики жити не може! Вона обов’язково відкриє перед ними безліч можливостей реалізувати себе, побачити нові міста та країни, подарує яскраві зустрічі та п’янке спілкування з талановитими та непересічними людьми!

Спробуйте якомога швидше вирішити, чи хочете ви, щоб ваша дитина стала професійним музикантом. Якщо ввона володіє достатніми можливостями, їй буде потрібно займатися на іншому рівні: віддавати весь вільний час інструменту, консультуватися у педагогів консерваторії, відвідувати різні майстер-класи.

Залишити відповідь