6 порад, як прищепити корисні звички дітям

26 Жов 2017

Відомо, що 80% наших щоденних дій ми робимо як би на автоматі, за звичкою. І від того, корисні це будуть звички або шкідливі, залежить наше здоров’я, краса і довголіття. Тому дуже важливо з самого дитинства прищеплювати своїм дітям правильні звички. Про те, як це краще зробити і поговоримо.

Власний приклад

Кращий спосіб прищепити дитині яку або звичку – це особистий приклад. Малюки в будь-якому віці наслідують своїх батьків, переймаючи їх культуру спілкування, харчування і проведення вільного часу. Якщо тато чи мама палить, то скільки б ви не розповідали про шкоду куріння своїй дитині, коли вона виросте, швидше за все, теж буде палити. Цей сумний факт доведений багатьма дослідженнями. Тому, якщо ви хочете, щоб ваша дитина була здоровою, ведіть активний спосіб життя.

 Похвала

Не будьте скупі на похвалу. Для дітей дуже важливо батьківське схвалення, підтримка. Тому намагайтеся хвалити свою дитину за кожну спробу зробити щось хороше самостійно: самому вмитися, одягтися, поїсти, зібратися в дитячий садок або школу, помити посуд, застелити ліжко. Не бійтеся перехвалити дитину. Адже тільки коли вона відчуває, що ви радієте за її успіхи, буде без нагадування повторювати їх знову і знову.

Роз’яснення

Іноді дитина просто не розуміє навіщо, наприклад, робити ранкову зарядку або чистити зуби. Відповідно до віку необхідно дохідливо пояснити, для чого ми прищеплюємо ту чи іншу корисну звичку. Наприклад, трирічному малюкові можна сказати, що руки перед їжею треба мити, щоб не болів животик, а першокласнику, що овочі корисні для здоров’я і зроблять його найсильнішим в класі.

Спільні дії

Діти люблять робити щось разом з дорослими, так чому ж не скористатися цим і не направити на вироблення корисних звичок? Разом зробити ранкову зарядку або прибирати іграшки набагато цікавіше, ніж поодинці.

Гра

Проявляйте винахідливість, перетворюйте ваші навчальні дії в захоплюючу гру, так дитина навіть не встигне зрозуміти, що її до чогось примушують. Наприклад, привчаючи до загартовування, можна сказати, що прийшла зима і потрібно від неї відбиватися – так ви граючи виллєте дитині на ніжки відерце з прохолодною водою, а вона і злякатися не встигне.

Наполегливість

Для того щоб будь-яка дія перетворилася на звичку, необхідно постійно і методично її повторювати. Так що не зупиняйтеся на півдорозі і щодня виробляйте певний навик, поки він не буде доведений до автоматизму. При цьому не поспішайте і не прищеплюйте дитині відразу кілька звичок. Робіть все по черзі і поступово.

Джерело http://vagitnist.org.ua

Залишити відповідь