Що робити, якщо дитину захитує в авто?

21 Чер 2017

Тривалі поїздки і подорожі приводять дітей у захват, однак досить часто під час пересування в них виникає захитування та нудота. Хвороба руху є вродженою особливістю кожної людини, тому вплинути на цей процес досить складно. Діти першого року життя засинають в машині, навіть якщо рух триває недовго, а старша дитина не спить, але все одно відчуває дискомфорт. Деякі діти переростають цей період, і після певного віку перестають  відчувати дискомфорт і сонливість в дорозі. Але є такі люди, які все життя страждають від такої особливості, а більшість методів їм просто не допомагають.

Багато батьків стикалися з ситуацією, коли дитину захитує в машині. Що з цим робити, як допомогти малюкові і полегшити його стан – хотіли б знати всі мами і тата. Щоб розібратися в цьому питанні, варто розуміти причини захитування, вивчити методи надання допомоги та вміти мінімізувати такий стан.

Чому захитує?

Деякі батьки думають, що якщо розберуться, чому захитує дитину в машині, вийде усунути цю причину і полегшити стан малюка. У деяких випадках це дійсно допомагає, але якщо у дитини схильність до хвороби руху, повністю позбутися від неї неможливо. Слабкий вестибулярний апарат є вродженою особливістю і може все життя бути причиною того, що людину нудить в транспорті.

Але батькам варто знати передумови до того, щоб стан малюка погіршувався і сильно заважав подорожі. До таких факторів можна віднести:

  • відсутність провітрювання в машині, спекотне стояче повітря;
  • голодний шлунок – малюк, якщо поїв завжди відчуває себе краще;
  • відсутність огляду і можливості дивитися у вікно;
  • неприємний запах в машині, бензину, тютюнового диму або концентрований аромат освіжувача повітря.

Було помічено, що діти, які з народження багато їздять в автомобілі, легко звикають до дитячого сидіння і краще почувають себе навіть під час тривалих подорожей. Тоді як малюків, які не звикли до цього, швидко захитує практично в будь-якому транспорті. Хоча на запитання, чи захитує дітей в поїзді, однозначної відповіді немає. Вважається, що подорож залізницею найбільш спокійна для малюків, особливо якщо це нічна поїздка, коли діти можуть спати.

Що робити

Помітити погане самопочуття дитини не складно, якщо уважно спостерігати за її станом під час руху. Основними ознаками хвороби руху можна назвати: блідість, покриття шкіри потом, прискорене серцебиття, підвищення слиновиділення, нудота, запаморочення, блювота.

Помітивши перші з них, можна вчасно зреагувати та полегшити стан малюка. Для цього можна зробити наступне:

  • відчинити вікна й впустити свіже повітря;
  • забезпечити малюкові огляд, умовити дивитися на дорогу;
  • дати дитині льодяник з кислуватим смаком або м’ятну цукерку;
  • відволікти, поговорити, дати улюблену іграшку або включити мультик, якщо в машині є засоби перегляду відео;
  • дати попити води;
  • зупинитися, щоб малюк пройшовся кілька хвилин по землі або перекусив щось легке.

Всі ці засоби допомагають відволікти дитину від власних відчуттів та самопочуття, переключитися на інші фактори. Основна проблема в поїздках для дитячого мозку в тому, що організм сидить на місці, але при цьому переміщається. Цей дисонанс призводить до поганого самопочуття.

Якщо дитину захитує в громадському транспорті, автобусі або маршрутці, можна попросити водія та інших пасажирів, щоб малюка пересадили ближче до “носа” авто. Важливо, щоб він дивився на дорогу попереду, а не в бічні вікна. Крім того, у водія часто відкрите вікно, тому доступ свіжого повітря полегшить стан малюка.

Профілактика

Якщо батьки знають, що у дитини існує хвороба руху, яка дає про себе знати в подорожах, краще заздалегідь підготуватися до поїздки та постаратися запобігти появі нудоти.

Можна дати дитині таблетки від захитування. Таких медикаментів існує безліч: Вертігохель, Авіа-море, Коккулін, Драміна та інші (краще проконсультуватися з лікарем). В більшості випадків їх застосування є ефективною профілактикою від захитування, але потрібно переконатися, що вони підходять дитині по віку і не мають протипоказань!

Щоб знизити ймовірність нудоти, перед виїздом умовте малюка обов’язково поїсти, але не переїдати, щоб дитина відчувала себе комфортно.

Підготуйтеся до поїздки: придумайте малюку заняття в машині, поставте його улюблену музику, але на невеликій гучності, візьміть з собою іграшки, льодяники і м’ятні цукерки.

Застосовуючи всі ці методи профілактики, батьки зможуть полегшити стан дитини та запобігти виникненню сильних симптомів захитування. Хоча бути впевненим на 100%, що такі способи спрацюють, не можна. Тому потрібно запастися пакетами, на всякий випадок, і враховувати можливі зупинки. Перед початком поїздки краще прибрати з машини зайві запахи, ароматизатор, і обов’язково виключити паління.

Найкраще спланувати поїздку таким чином, щоб малюк велику частину шляху спав, тобто виїжджати в нічний час або рано вранці. Крім захитування довгі переїзди відрізняються також тим, що дітям просто нудно їхати на далекі відстані. Тому до поїздок потрібно ретельно і грамотно готуватися. Тоді відпочинок почнеться і закінчиться в спокійній атмосфері та без шкоди для дитячого здоров’я і самопочуття.podorozh

Залишити відповідь