Як мамі виховувати сина?

15 Жов 2016

1. Ніколи не смійтеся над сином

Для чоловіка насмішка жінки – завжди травма, насмішка матері – це дуже глибока травма. Неважливо, посмієтеся ви над тим, що він випадково надів штани на ліву сторону, над тим, що криву собаку намалював чи над тим, що зізнався в коханні дівчинці за сусідньою партою. Ваша насмішка запам’ятається на все життя!

2. Відповідайте на всі питання

В будь-якому віці! І ніяких «тому що гладіолус» або «виростеш – дізнаєшся». Завжди – на все. Не знаєте відповіді – так і скажіть. Потім дізнайтеся  і дайте відповідь. Схвильовані? Питання дитини змусило вас почервоніти? Чудово – тепер ви можете проаналізувати ще один свій комплекс. Але це – ВАШ комплекс. Не прививайте його до психіки своєї дитини. Скажіть, що питання поставило вас в глухий кут і вам потрібно зібратися з думками. Попросіть відстрочку для відповіді. Діти зазвичай легко її дають.

3. Просіть у сина поради в прийнятті рішень

Ви не уявляєте собі, з якою легкістю іноді дитина може вирішити вашу «дорослу» проблему, над якою ви билися не один рік! Якою має бути наша майбутня квартира? Чому я весь час сварюся з ким-небудь? Що я роблю не так? Так хлопчик вчиться бути чоловіком і приймати рішення, а ви демонструєте йому свою довіру та повагу.

4. Забудьте слова «Я ж тобі казала!»

Навіть якщо говорили, а він не послухав – навіть не починайте цю пісню! Ніколи. Ви не маєте права змагатися з дитиною в чому б то не було, а «я ж казала» – це саме змагання, в якому мати радіє «перемозі»… Ви мали рацію? Радійте мовчки! Він сам все зрозуміє.tr

5. Хваліть!

Захоплюйтеся, без жодних «але» і «тільки ось тут підправити». Просто – «Круто!» Ваш син все робить круто! Коли він виросте – він сам побачить, що потрібно було «підправити».

6. Підтримуйте будь-яку його мрію

«Хочу бути підводним археологом» – круто! Купуйте книжки по темі. А тепер «хочу бути художником». Теж – круто! Купуйте книжки по темі. А потім «хочу бути інженером» … Схему зрозуміли? Круто! Повірте, по-справжньому він буде визначатися тільки років в 20.

7. Якщо дитина плаче…

Це означає, трапилася біда. Нікчемна для вас (в садку дали жахливу рисову кашу, замість улюбленої гречки), але гігантська для нього! Для нього будь-яка біда – гігантська. Тому що світ дитини ще зовсім малий, щоб каша загубилася в його масштабах. А якщо трапилася біда … ви маєте заспокоїти! Скільки б років дитині не було. Ви – зобов’язані заспокоїти! Це ДОГМА, ЗАКОН вашого майбутнього з нею взаєморозуміння: дитина не повинна безутішно плакати. Ніколи.

8. Ви завжди на його стороні!

Не тільки на словах. Але й на ділі. Ви ніколи не “піддакуєте” вчителям, які скаржаться на нього, ніколи не кричите на нього «за компанію» з іншими членами сім’ї. На людях – він ЗАВЖДИ ПРАВИЙ.

І ось тоді, можливо, ваш син не побоїться звернутися до вас із “незручними” запитаннями чи коли опиниться в складній для себе ситуації і йому буде потрібна порада. Тому, що буде знати, що ви не станете кричати на нього: «Це що ще за питання ?!» або «Як тобі не соромно!» Тому, що буде вам довіряти. Іншими словами – він буде в вас впевнений. Мрія будь-якої матері – її можна досягти.mama-s-syinom

Залишити відповідь