Найнебезпечніші тварини України!

3 Сер 2014

Літо –це чудово! І навіть зі спекою чи дощем можна змиритися, але одна річ таки може зіпсувати задоволення від відпочинку: влітку нас увесь час кусають. Якщо не комарі –то мухи, як не мошкара –то ґедзі, а буває й гірше –у лісі повно кліщів, а в горах можна наткнутися й на змію…

Вовк 

Цей хижак, мабуть, – найвідоміший. В Україні вовк зустрічається повсюди, де є ліси, але частіше в Карпатах. Вовк нападає на людину, якщо він дуже голодний або хворий на сказ. Але якщо вже «пощастило» зустрітися із сіроманцем, то слід не бігти, а повільно відступити. На дерево краще теж не залазити, бо вовк іще приведе за собою зграю, яка вартуватиме внизу, поки не впадеш  на них, як стигла грушка.

Гадюка

Ця тварина – завжди агресивна, тому що не розрізняє небезпечних і безпечних об’єктів. Для дорослої людини укус цієї змії не смертельний, але все одно наслідки будуть неприємними. Отож якщо побачиш гадюку, краще обмини її боком або дай їй відповзти, але не намагайся вбити! Рухається вона блискавично! На жаль для любителів половити ґав, водяться гадюки по всій Україні.

Кабан  

Хоч цей лісовий хряк  –  і вегетаріанець, він не гребує дрібними тваринами, такими як ящірки і жаби. Дорослий кабан може самотужки відбитися від зграї вовків! А часто сам кидається на мисливців чи туристів. Самці наносять рани своїми могутніми іклами, самки збивають із ніг і топчуть передніми ногами. В Україні ці забіяки є в 22 областях, за винятком Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

Морський дракончик

Хоч назва цього хижака звучить пестливо, його вважають найнебезпечнішою рибою Чорного моря. Остерігайся уколів його отруйних колючок, що ростуть на зябрах і спинному плавці. Отрута дракончика – не смертельна, але відчуття після уколу буде таким, ніби тебе покусало відразу кілька бджіл. І минеться аж за кілька місяців.

Ведмідь

Це –найбільший хижак в Україні. Ці тварини в кілька разів більші за найкремезнішого чоловіка, у них гострі зуби й кігті, сильні лапи. Живуть у тихих глухих лісах у Карпатах, а також на півночі Чернігівської та Сумської областей. Ведмеді швидко бігають і добре лазять по деревах, тож у заброди, що забрався на «ведмежу територію», мало надії на порятунок.

Кліщ

Кому спаде на думку, що така дрібнота – украй небезпечна?! Хоч укус кліща не загрожує життю людини, проте ці кровопивці можуть заразити нас багатьма смертельно небезпечними хворобами: енцефалітом, тифом, лихоманкою. А підстерігають вони нас повсюди в лісах, тому по гриби чи ягоди обов’язково ходи в головному уборі й курточці. Бо ворог не дрімає!

Рись

Кого налякає ця дика кішка? Короткохвоста, із великими жовтими очима і пензликами на вухах, вона не справляє страшного враження. Та й важить усього кілограмів 15–20, як п’ятирічна дитина! Якби ж то! Хоч рись і зустрічається в Україні дуже рідко –живе в Карпатах і на Поліссі, –але були випадки нападу хижачки на грибників на Київщині.

Павуки

О, вони ще й які небезпечні! Не всі, звісно. А тарантул, який живе в Криму, –так. Його отрута хоч і не смертельна для людини, укус «чорної смерті» викликає психічний розлад, порушує роботу серця, утруднює дихання. А в степах Херсонської області, біля Азовського моря та в Одеській області зустрічається каракурт. Укуси його самок –смертельні: у 50 разів отруйніші, ніж у тарантула!

Залишити відповідь